Batu Ayduğan’ın “Fısıltı” isimli albümü çıktı

Batu Ayduğan

Batu Ayduğan

Batu Ayduğan 15 Şubat 1997 Marmaris doğumludur. Müzik hayatına lisede lise gruplarında çalarak ve vokal yaparak başladı. Ardından ODTÜ’de İnşaat Mühendisliği okumaya başladı. Üniversitede bir araya geldiği çeşitli topluluklarla amatör/profesyonel birçok yarışma, konser ve festivalde yer aldı, birçok ünlü ismin sahnesinden önce bestelerini ve performansını sergileme fırsatı yakaladı. 2016 sonunda ekibiyle beraber bestelerini hayata geçirmek için İstanbul’a geldi. Bu süreçte stüdyo ortamı ile tanışırken aynı zamanda İstanbul’da ve çeşitli şehirlerde konserler vermeye devam etti.

2018’de ilk solo albümü için “Koner Memili” prodüktörlüğünde besteleri üzerinde çalışmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 8 parçadan oluşan “fısıltı” isimli ilk albüm çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu. Tüm beste, söz ve düzenlemelerin “Batuhan Ayduğan” ve “Koner Memili” ye ait olduğu albümün her aşaması “SoundCity İstanbul” stüdyosunda gerçekleşti. Davulda Hazar Aytan ve bas gitarda Korel Memili kayıtlarda performans gösterdi.

Rock, alternatif ve türevlerinin günümüz teknolojisiyle harmanlandığı altyapılarda Batu’nun özgün ve tiyatral vokali dikkat çekiyor. Söz yazımında ise yeri geldiği zaman agresif ve sorgulayıcı, diğer tarafta ise hüzünlü ve melankolik bir yapı var. Hatta bazen insanın iç dünyasına mizah eşliğinde eleştirel göndermeler bile yapıyor. Batu; Albümün isminin “fısıltı” olmasının sebebini de, içseslerin melodilerle buluşması olarak gösteriyor.

Albümün çıkışının ardından kolları performans, konser ve videolar için sıvayan Batu bir yandan şimdiden yeni çalışmalara başladığının sinyallerini veriyor. Fısıltı albümünde birçok dinleyicinin kendisinden bir şeyler bulabileceği bir çeşitlilik var. Bu açıdan bakıldığında, Batu dinleyici tarafından sıkça adından bahsettireceğe benziyor.

Spotify: https://open.spotify.com/album/5sYbnz… Apple Music: https://itunes.apple.com/us/album/f%C… Sosyal medya: Instagram: https://www.instagram.com/batumusicon…

Prodüksiyon: Koner Memili Söz/Müzik: Batuhan Ayduğan ve Koner Memili Bas gitarda Korel Memili, davulda Hazar Aytan Spotify, AppleMusic, Deezer, YouTube Music ve diğer birçok uygulamada “Fısıltı” albümünü dinleyebilirsiniz. Tüm kayıtlar SoundCity İstanbul stüdyolarında gerçekleşti.

https://www.facebook.com/batumusicofficial/

Batu – Sonsuzluğun Sonu (Official Audio)

Yorum yap
| Albüm, Biyografi, Yerli gruplar | 1 Comment
About The Author
- TURGAY ASAN : "Rock Efsaneleri Net" genel yayın yönetmeni. (Sahibi) Müzisyen ( Vokal, Besteci, söz yazarı) - Grafiker - Yazar

1 Yorum

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  • RoXeD
    Reply

    2018’de ilk solo albümü için “Koner Memili” prodüktörlüğünde besteleri üzerinde çalışmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde 8 parçadan oluşan “fısıltı” isimli ilk albüm çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir