Batuhan Ayduğan’ dan yeni albüm “Bağırıyorsam Kime Ne” dijital platformlarda

Batu Ayduğan

Batu Ayduğan

Batuhan Ayduğan 15 Şubat 1997 Marmaris doğumludur. Eğitim hayatına ODTÜ’de İnşaat Mühendisliği bölümünde devam etmektedir. Üniversitede bir araya geldiği çeşitli topluluklarla amatör/profesyonel birçok yarışma, konser ve festivalde yer almış; birçok ünlü ismin sahnesinden önce bestelerini ve performansını sergileme fırsatı yakalamıştır. Bu çalışmaların ardından kendi müziğini insanlara duyurmak istediğini anlayan Batu, kafasındaki projeyi hayata geçirmek için Koner Memili ile ilk adımını attı.

Fısıltı albümü ile profesyonel müzik hayatına giriş yaptı. Kısa sürede oldukça başarılı bir dinlenme oranı yakalayan Batu, vakit kaybetmeden 2. albüm kayıtlarına başladı. Büyük bir özveriyle hazırlanan “Bağırıyorsam Kime Ne” albümünün tüm aşamaları, ilk albümde olduğu gibi “SoundCity İstanbul” stüdyosunda Koner Memili prodüktörlüğünde gerçekleşti.

Bağırıyorsam Kime Ne” deki tüm beste, söz ve düzenlemeler “Batuhan Ayduğan” ve “Koner Memili” ye ait. Ayrıca davulda Hazar Aytan ve bas gitarda Korel Memili geçtiğimiz albümde olduğu gibi onlara eşlik etti.

Özgün müziği ile kalıpların sınırlayamayacağı farklı bir soundda her dinleyicinin muhakkak kendinden bir şeyler bulacağı genişliğe ve derinliğe sahip olan “Bağırıyorsam Kime Ne”, Batu’nun tarzını tam olarak yansıtıyor. Dinleyicinin her anına ortak olabilecek bu başucu albümünde kendimizi dans ederken, iç hesaplaşma yaşarken ve hayatı tiye alırken bulabiliyoruz. Kollarımızı açıp zamanın titrek ruhuna kendimizi yarın yokmuş gibi bırakırken, söz bittiğinde iç sesimizin yazdığı defterden sayfaları koparıp, hayata karşı beraber susup beraber bağırıyoruz.

Hiç beklemediğimiz bir anda gelen “Bağırıyorsam Kime Ne” ile oldukça iddialı olduğunu bir kez daha anladığımız Batu, ekibiyle konserlerde ve festivallerde adından çok daha fazla söz ettireceğinin sinyallerini veriyor.

Sosyal medya:

www.instagram.com/batumusiconline

www.facebook.com/batumusicofficial

Spotify: 

Yorum yap
| Albüm, Haber, Yerli gruplar | 0 Comments
About The Author
- TURGAY ASAN : "Rock Efsaneleri Net" genel yayın yönetmeni. (Sahibi) Müzisyen ( Vokal, Besteci, söz yazarı) - Grafiker - Yazar

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir