Notalar yeniden ihtişamlı günlerine dönemiyor

Notalar yeniden ihtişamlı günlerine dönemiyor

3 Mayıs 2020 3036 Views

Turgay Asan

Dünya döndükçe ilerlemeye devam eden zaman, geçmişini geride bıraktığı yetmiyormuşcasına geleceğin yenilikçi müzik tarzıyla da aramızda uçurumlar oluşturmaya başladı.
Eski bir kuşak olarak dünün o çok sevdiğimiz müzik parçalarını bugün hala aynı heyecanla dinliyor olsakta eski popüler rock gruplarının birer birer ortadan kaybolması ve yeni jenerasyona kolay adapte olamayan orta yaşlı rocker’ların içinde fark edilir derecede bir boşluk meydana getirmeye başladı!..

Örneğin orta yaş kuşağına dahil olan ben, internetin başına oturduğumda yeni şarkıları araştırmaya başlarım çoğu zaman işim gereği. Daha önce adını sanını duymadığım toplulukların videolarını izlerim geri kalmamak için günümüz müziğinden. Aslında çok fazla seçici değilimdir ama yeni jenerasyonun şarkılarını dinlerken çabuk sıkılıyorum sanki. Bu ruh halim her topluluk için geçerli olmasa da genel olarak durum bu… Alışkanlık yada başka bir şey adını siz koyun artık.
Tarz konusu insandan insana değişebilir. Herkes dilediği müziği dinleyebilir fakat mesele olan şu ki, bir zamanlar severek dinlediğimiz o efsane gruplardan yeni video klipler gelmiyor artık. Eski dev adamlardan yeni çalışmalar gelmiyor karşımıza.
Youtube’a girdiğimde daha önce adını sanını hiç duymadığım rock grupları görüyorum. Dinlemeye, sevmeye çalışıyorum fakat zor geliyor alışmak.

ROCK MÜZİK HALA VAR MI!
“Rock müzik hala var mı” sorusunu o kadar çok sordum ki kendime…
Sonunda bir kara verdim.
Yeni nesil müzik gruplarının şarkılarına “rock müzik” diyebilmek gerçekten çok zor. Zaman ilerledikçe birbirinden uzaklaşan notalar yeniden eski ihtişamlı günlerine dönmekte ne yazık ki çaresiz kalıyorlar.
Yeni zaman, yeni nesil, yeni tarz, farklı şarkılar…

Eski şarkıları özlesekte zamana ayak uydurarak tempo tutmaya devam edeceğiz çaresiz…

Turgay Asan
13.04.2020 | Salı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir